Przedsiębiorstwo MZPACK 

Firma MZPACK powstała już w roku 2008 jako pośrednik w branży opakowaniowej, jednakże po upływie zaledwie dwóch lat postanowiła rozpocząć produkowanie własnych produktów, które posłużą do zapakowania różnych elementów.

Właściciel tego przedsiębiorstwa podjął decyzję odnośnie dostarczania kątowników, które wykonywano by z litej tektury (czyli tekturowych kątowników) – produkty te są niezwykle doceniane przez coraz to większe grono producentów i logistyków tak niezbędnych w czasie właściwego zabezpieczenia towarów i różnych ładunków.

Można uznać, iż firma ta w produkcji osiągnęła pełen profesjonalizm, ale też zachowując przy tym standardy odpowiednie dla Unii Europejskiej, czego dowód stanowią przyznane jej atesty, które są potwierdzeniem możliwości zasypywania tekturowych kątowników również celem kontaktowania się z różnego rodzaju żywnością. Niedługo później przedsiębiorstwo MZPACK poszerzyło ofertę o produkcję taśm samoprzylepnych, ale też takich z nadrukiem. W ofercie pojawiły się również folie bąbelkowe i stretch, tuby wysyłkowe w kształcie kwadratu, albo też spinające taśmy. Celem tegoż przedsiębiorstwa stało się wprowadzanie do powszechnego zwyczaju pakowania produktów w profesjonalny sposób, czy także bezpiecznie pakowanych różnego rodzaju przesyłek.

Współpracując z wieloma różnorodnymi firmami MZPACK z podpieraniem się naprawdę sporym doświadczeniem na rynku, ma możliwość wykonywania profesjonalnego doradztwa w czasie dobrania kątowników dla wybranych branż i oferowanych przez nie towarów.

Co będzie nam w stanie zaoferować przedsiębiorstwo MZPACK?  

Kwadratowe tuby celem wysyłki różnych produktów 

Jeśli stoimy przed koniecznością zapakowania i przesłania artykułów drukowanych o większym formacie, warto, abyśmy zapakowali je w tuby z podstawą o okrągłym kształcie. Tuby wysyłkowe stanowią gwarancję, iż spakowane w nie produkty nie ulegną w razie czego uszkodzeniu, czy też na przykład zgnieceniu. Omawiane tuby produkowane są na ogół z samej tektury, która bardzo dobrze zabezpieczy chowane wewnątrz niej produkty. Posiadają one zamknięcie w postaci okrągłego wieczka, które pełni dodatkową funkcję podtrzymującą całość konstrukcji. Taki sposób wykonywania transportu znacząco ułatwia dostarczanie do klientów zamówionych towarów, jednakże jak wszędzie generuje koszty dodatkowe, które dotyczą samego transportu.

Kątowniki wykonane z litej tektury 

Znajdujące się w ofercie przedsiębiorstwa MZPACK kątowniki wykonane z litej tektury zabezpiecza cały ładunek przed ewentualnymi uszkodzeniami naroży, jak i brzegów w czasie magazynowania, albo przewożenia. Ochronią przed pojawiającymi się często wgnieceniami, które powodują taśmy ściągające, a przy tym stabilizują i dokładnie usztywniają przesyłkę, pozwalając dzięki temu na piętrowanie się ładunku.

Kątowniki MZPACK są niezwykle wytrzymałe, dlatego też można je stosować z powodzeniem podczas pakowania towarów na planecie:

 • mebli i drzwi,
 • warzyw i owoców,
 • przy zastosowaniu owijarek foliowych,
 • płyt,
 • pakowaniu zwojów,
 • czy też innego rodzaju wyrobów.

Używanie tychże rodzajów kątowników z tektury litej, pozwoli na znaczące wyeliminowanie strat powstałych na skutek magazynowania towarów, jak również ich transportowania. Podczas produkcji kątowników wykorzystuje się materiały z odzysku, w tym też papier o wysokiej jakości użytkowej. Kątowniki MZPACK mają kilka różnorodnych warstw papieru. Dzięki stosowaniu odpowiedniego procesu produkowania może powstać projekt, który będzie mieć wysoką odporność na ewentualną wilgoć, pojawiające się odkształcenia, czy też nierzadkie niekorzystne warunki na zewnątrz. Omawiane kątowniki już od długiego czasu stosuje się w przypadku pakowania warzyw, albo w chłodniach, gdzie mamy do czynienia z większą wilgotnością.

Tuleje wykonane z tektury  

Tuleje MZPACK mają zastosowanie w różnych miejscach. Używa się ich do nawijania różnorodnych materiałów, takich jak:

 • okablowanie,
 • różnego rodzaju folie,
 • taśmy,
 • papiery,
 • włókna.

Tuleje wykonane z tektury mogą być używane w celu zapakowania, czy też nawet zabezpieczenia towarów, takich jak:

 • dokumenty,
 • mapy,
 • ulotki,
 • plakaty.

Do wytworzenia tulei firma MZPACK używa dobrej jakości papieru, ale też dobranej w specjalistyczny sposób mieszanki klejów. Dzięki temu, wyprodukowane tuby, mogą spełniać najbardziej wymagające normy, których wymagają klienci.

W ofercie MZPACK można znaleźć między innymi tuleje jak i folie stretch (https://mzpack.pl/produkty/folia-stretch/ ):

 • z dowolnie wybranym nadrukiem,
 • z dowolnie wybraną warstwą pokrycia,
 • spiralnie zwijane.

Taśmy zawierające różne nadruki  

Popularne taśmy samoprzylepne zawierające nadruki łączą w sobie zarówno elementy reklamowe, jak i zapewniające bezpieczeństwo. Dzięki zastosowaniu dobrej jakości kleju, towar zaklejony omawianą taśmą jest zabezpieczony przed niepowołanym otwarciem.

Taśmy z nadrukiem spełniają również rolę informacyjną, bowiem mogą przekazywać dowolną treść klientom

Poza tym, taśma z właściwym nadrukiem użyta w celu zabezpieczania paczki z sprzedanym produktem, gadżetem czy też upominkiem to forma niezbyt nachalnej, niemniej jednak docierającej do szerokiego grona, a zatem skutecznej reklamy przy niewielkim nakładzie finansowym.

W większości sytuacji stosowane są one w sklepach wysyłkowych, niemniej oczywiście nie tylko. Z niedawno przeprowadzonych badań można wywnioskować, że klienci widzą przedsiębiorstwa używające taśmy z nadrukiem jako niezwykle wiarygodne, dlatego też chętnie powierzają im kolejne swoje zamówienia. Dzieje się tak właśnie z uwagi na to, iż poza funkcją zabezpieczającą, są one też po prostu informacją.

Nadruk, który wykonuje się w tejże firmie na taśmach powstaje przy użyciu metody fleksograficznej, która umożliwa naprawdę wysokiej jakości drukowanie. Klienci mają wybór spośród trzech dowolnie wybranych kolorów z uwzględnieniem jako czwartego koloru taśmy (przezroczystego, brązowego albo też białego). Najbardziej nowoczesne technologie pozwalają na uodpornienie taśmy samoprzylepnej MZPACK na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, dzięki czemu stają się one trwałe, a przy tym nie bez znaczenia jest ich estetyka wykonania.

Taśmy samoprzylepne

Firma MZPACK oferuje taśmy samoprzylepne z trzema różnymi rodzajami kleju, wśród których trzeba na pewno wymienić: hot melt, solvent, czy też popularny akryl.

Co przy odpowiednim dopasowaniu do panujących wymogów, zapewni, iż zakupiona taśma samoprzylepna zabezpieczy odpowiednio wysyłany towar.

Taśmę samoprzylepną z pewnością stosował każdy z nas. Na ogół używamy jej celem zabezpieczenia opakowań różnego rodzaju, ale też ochrony zawartości paczek. Jeżeli wybierzemy odpowiednią szerokość, wytrzymałość zastosowanego kleju, ale także rodzaj materiału z którego wykonana zostanie sama taśma samoprzylepna, możemy być pewni, iż zapewni ona skuteczną barierę o charakterze ochronnym każdej spośród paczek. Taśmy pakowe powinny być zawsze dobierane do różnych typów opakowań, w zależności także od ich wagi wraz z zawartością. Taśmy te są niezwykle rozciągliwe, posiadają doskonałe właściwości łączące, a dzięki temu, iż są pokrywane powłoką lakierniczą, mogą się ładnie błyszczeć.

Akryl odznacza się dbałością o ekologię, dlatego też można powiedzieć, iż taśma samoprzylepna z zastosowaniem kleju akrylowego będzie zupełnie przyjazna dla środowiska naturalnego w czasie produkcji, ale też już podczas użytkowania. Właściwa elastyczność nośnika, jak i kleistość taśmy, sprawia, iż tenże produkt jest niezwykle często preferowany w roli alternatywy dla taśmy kauczukowej. Można z jego użyciem zapakować paczki średniej, ale też małej wielkości.

Kauczuk syntetyczny jest niezwykle elastyczny i kleisty, dzięki czemu stosuje się go niezwykle często w sektorze pakowym. Ta taśma będzie odpowiednia celem zapakowania małych, średnich, a także dużych paczek.

Kauczuk naturalny posiada niezwykle agresywną moc klejenia. Jest także wytrzymały na ewentualne bardzo niskie temperatury na zewnątrz. Taśma tego rodzaju sprawdzi się w przemyśle, ale również w zastosowaniu ogólnym, celem pakowania nawet i najbardziej wymagających kartonów nie tylko w metodzie automatycznej, ale też w równie popularnej ręcznej metodzie.

Wszelakie rodzaje taśm do stosowania ręcznego mogą być w kolorze brązowym, albo po prostu przezroczyste, czy też występować w tak zwanym nawoju maszynowym. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż w ofercie MZPACK znajdziemy też taśmę cichą, która podczas użycia nie emituje zbyt wiele hałasu, co czyni ją bardziej komfortową dla pracowników.

Jeśli brać pod uwagę sporych rozmiarów asortyment, nawet i najbardziej wymagający klienci będą zadowoleni ze swojego zakupu.

Rynek folii stretch w naszym kraju 

Jeszcze nie tak dawno na rynku krajowym produkowano zaledwie 50 tysięcy ton folii typu stretch. Niemniej jednak oczywiście z czasem wynik ten znacząco się poprawił i już w 2010 roku wyprodukowano ponad 100 tysięcy ton nowej folii stretch.

Mimo zauważalnego wzrostu, na rodzimym rynku najwięcej do powiedzenia ma szczególnie jeden potentat. To bowiem tylko dzięki niemu wzrasta w wysokim stopniu produkcja krajowa. Pozostali wytwórcy nie odnotowują aż tak dużych wzrostów w produkcji.

Na pozycji lidera znajduje się cały czas Marflex-M.J Maillis Poland. Firma ta została utworzona z dwóch innych, a mianowicie Maillis i Marflex. Grupa ta zainwestowała sporo pracy i środków finansowych w rozbudowanie maszyn, tworząc dzięki temu jeden spośród najbardziej nowoczesnych na rynku, a przy tym też największych rozmiarów zakładów znajdujących się na terenie Unii Europejskiej z mocą produkcyjną 2,6 tysiąca ton w przeciągu czterech tygodni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz