Atlas

Na rynku istnieje sporo przedsiębiorstw, które zajmują się sprzedażą sprzętu budowlanego, którym są niewątpliwie koparki. Niemniej jednak nie każda spośród nich dysponuje właściwym doświadczeniem, jak i nie za każdym razem prezentowana przez nie jakość jest wystarczająca, aby klienci mogli obdarzyć je zaufaniem konsumenckim. W wypadku przedsiębiorstwa Atlas, sprawa ta wygląda zupełnie inaczej. W poniższym artykule opiszemy działalność firmy Atlas, oraz rynek koparek dostępnych w Polsce.

Czym zajmuje się przedsiebiorstwo Atlas i jaki sprzęt posiada w swojej ofercie? 

ATLAS Poland jest firmą, która oferuje sprzęt takich marek jak Atlas Weyhausen, czy Atlas. Firma obecna jest na rynku począwszy od 2002 roku i na przestrzeni ostatnich lat zdobyła duże doświadczenie. Oddziały tego przedsiębiorstwa, jak i punkty serwisowe możemy znaleźć na terytorium całego naszego kraju. Pracownicy firmy Atlas starają się utrzymywać odpowiednie warunki współpracy z cieszącymi się znakomitą opinią firmami, które zajmują się różnorodnymi branżami, jak i za każdym razem pomagają w rozwiązywaniu wszelakiego rodzaju problemów, które są wynikiem różnych problemów w codziennym funkcjonowaniu w pracy.

Firma Atlas w swojej ofercie posiada wiele kompleksowych rozwiązań. Wśród nich własne miejsce zajmują takie kwestie jak:

 • zapewnienie klientom pomocy odnośnie najlepszego wyboru możliwości sfinansowania projektu,
 • pomoc w odpowiednim dobraniu maszyn,
 • ponoszenie odpowiedzialności za obsługę o charakterze technicznym oferowanych maszyn.

Oferta firmy Atlas zawiera w sobie między innymi możliwość skorzystania z maszyn takich jak:

 • dwudrogowe maszyny, które mają zastosowanie w kolejnictwie,
 • profesjonalne przemysłowe maszyny, które służą do wykonywania przeładunku,
 • maszyny mające za zadanie napowietrzać kompost,
 • paczkarki złomu,
 • rębaki,
 • strzępiarki,
 • prasonożyce,
 • koparki kołowe,
 • kompaktory,
 • przesiewacza,
 • ładowarki kołowe,
 • rozdrabniacze,
 • minikoparki,
 • koparki gąsienicowe.

Koparki dwudrogowe, które prezentowane są w ofercie firmy Atlas

Przedsiębiorstwo Atlas odpowiedzialne jest za wyprodukowanie pierwszej na całym świecie dwudrogowej koparki, co ma z pewnością wpływ na fakt, iż producent jest jej pionierem w tymże zakresie. Nadaje mu również tytuł zdecydowanego lidera i nie zapowiada się raczej, żeby możliwym było, aby przedsiębiorstwo spadło ze swojej dotychczas zdobytej pozycji.

Najbardziej istotnym zagadnieniem, które tyczy się dwudrogowych koparek jest fakt zapewniania właściwego poziomu bezpieczeństwa w czasie wykonywania pracy na torach. Bardzo ważną kwestię stanowi fakt, żeby w żaden sposób nie stały one w sprzeczności z usytuowanymi niedaleko torami, jak i z resztą infrastruktury kolejowej. Całość tejże konstrukcji zmuszona jest do tego, ażeby spełniać wiele norm tyczących się kwestii bezpieczeństwa i dawać dzięki temu gwarancję własnej niezawodności.

W dwudrogowych koparkach firmy Atlas wykorzystuje się system Carsy, który jest w stanie zagwarantować zupełne zoptymalizowanie docisku kół do szyn. Proces ten oczywiście uzależniony będzie od elektronicznego sterowania, które operator musi mieć pod stałą kontrolą. W razie wystąpienia takiej potrzeby, siłę docisku będzie można skorygować we właściwy sposób.

Możliwości niezależnego od siebie sterowania tylnymi, jak i przednimi kołami szynowymi sprawia, iż maszyna posiada zdolność do prostego wdrożenia się w tor, jak również do tego, iż przejazdy poprzez segmenty sterujące ruchem w czasie, kiedy umieszczona jest ona na torowisku są niezwykle stabilne. Po uruchomieniu trybu jazdy, podporowe łapy unoszą się w automatyczny sposób, co jest związane bezpośrednio z kwestią zupełnego wykluczania możliwości niszczenia podkładów, jak również reszty części torów. Wspomniane wyżej łapy odpowiadają za zablokowanie ewentualnych możliwości obsuwania się kół szynowych z powierzchni szyny. Celem zupełnego wyeliminowania prawdopodobieństwa zepsucia trakcji kolejowej, jak również wykluczenia kolizji z ruchem, który znajduje się na pobliskim torze, koparki firmy Atlas są wyposażone w utrudnienie elektroniczne zakresu wysokości i własnego obrotu. Każda spośród funkcji włączana jest a sposób automatyczny, niedługo po osiągnięciu zaprogramowanego wcześniej końcowego punktu.

Rynek koparek w Polsce

Polski rynek w zakresie maszyn budowlanych nie ustępuje obecnie niczym światowym rynkom. Dzięki obecności miejscowych przedstawicieli liczących się na świecie producentów, najnowsze technologie możemy nabyć właściwie od ręki, a do tego z pełnym technicznym wsparciem. Relacje międzynarodowe i biznesową współpracę w tymże zakresie, ciągle jednakże nawiązuje się głównie na targach, które dedykowane są dla budowlanej branży.

Już od wielu lat, liderem w zakresie rynku maszyn budowlanych, tak samo jak na terenie Unii Europejskiej, pozostają ładowarki i koparki, które stanowią ponad 80% spośród maszyn budowlanych, które sporządzane są do naszego kraju. Pod takim względem nasz rynek niczym nie różni się już od wspomnianego wyżej europejskiego rynku. Polską specjalnością pozostaje nadal to, iż sprzedawane są u nas maszyny używane i to w całkiem pokaźnych ilościach. Niemniej jednak coraz więcej firm decyduje się także na zakupienie całkowicie nowego sprzętu. Maszyny tego typu pokazywane są na dużych targach dotyczących tejże tematyki, takich jak targi maszyn budowlanych w Poznaniu. Wystawcy przygotowują tam najnowsze obecnie rozwiązania technologiczne, które przyciągają wielu zainteresowanych i przede wszystkim ciekawych nowoczesności w tymże zakresie.

Jednakże zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się najbardziej popularne urządzenia, bez których trudno będzie sobie wyobrazić skuteczne działanie rodzimych firm w sektorze budowlanym w naszym kraju.

Koparko ładowarki i koparki jako sprzęt pierwszej potrzeby 

Jednym spośród najczęściej wybieranych producentów w tymże sektorze jest gigant szwedzki, czyli Volvo. Producent ten przekonuje, iż jego wyroby mają maksymalną moc i produktywność we wszelakich zastosowaniach – od kwestii przygotowania placu robot, poprzez kopanie wykopów i rowów, aż do wyburzeń, załadunków aut ciężarowych, jak i innych rodzajów prac.

Na kołach i gąsienicach, duże i małe koparki firmy Volvo pomagają właścicielom firm w osiąganiu znacznie większych zysków, o czym przekonuje ich producent. Każda koparka Volvo jest wyposażona w niezwykle niezawodne silniki o najniższym w tejże klasie zużyciu paliwa, jak również w kabinę Volvo Cafe, która sprzyja produktywności pracy i ogranicza znacząco zmęczenie operatora. Do wyposażenia tychże maszyn używa się również nowoczesnych układów hydraulicznych o bardzo krótkim czasie reakcji, jak i wszechstronnych systemów szybkozłączy umożliwiających prostą wymianę narzędzi i łyżek. W obszernej ofercie przedsiębiorstwa Wacker Neuson ciekawostką będzie na pewno Vertical Digging System, który, jak przekonuje jego producent, pozwala w łatwy sposób zniwelować ewentualne niepewności terenu. Komfort obsługi głównie w czasie pracy na stromych zboczach i większa produktywność, to najważniejsze spośród korzyści Vertical Digging System, który sprawdza się już od wielu lat, jak i używany jest i doceniany przez klientów z całego świata.

Koparki te używane są wszedzie tam, gdzie w zasadzie teren jest niezwykle wyboisty i nierówny: w czasie prac na zboczach i nasypach, na krawężnikach, wzdłuż murów albo w bezpośrednim sąsiedztwie ścian domów. We wszelkich tego typu miejscach maszyny i ludzie pracują nierzadko na pochylonym terenie, co jest sporym wymogiem dla obu stron. Praca w przypadku ciężkich wykopów na niezbyt równym podłożu może w szybki sposób obniżyć opłacalność używania koparki, gdyż nie można kopać pionowych i właściwie wymaganych wykopów. Także dla samego operatora praca w pochylonej pozycji nie jest żadną przyjemnością, gdyż na wiele godzin musi on przyjąć niefizjologiczną i mało wygodną postawę, co podkreślają przedstawiciele różnych przedsiębiorstw. Vertical Digging System przedsiębiorstwa Wacker Neuson oferuje łatwe rozwiązania tejże sytuacji. Umożliwia on bowiem nachylenie bezstopniowe nadwozia o ok. 15 stopni dzięki naciśnięciu właściwego przycisku znajdującego się w kabinie operatora. Dzięki temu możliwe staje się zniwelowanie w łatwy sposób wzniesień do 27 procent. Klienci chętnie korzystają z solidnej, bezpiecznej i dopracowanej techniki, która sprawdziła się już wiele razy w codzienności budowlanej i która jest w stanie zaoferować także całkiem sporo operatorowi: siedzi on w wyprostowanej i wygodnej pozycji. Znacząco odciąża to kręgosłup i plecy, zaś operatorowi pozwala się skoncentrować na swojej pracy. Dzięki użyciu VDS znacząco wzrasta skuteczność i produktywność prac przy zastosowaniu koparek. Udowodniono, iż pozwala to na zaoszczędzenie do 25 % materiałów, jak i czasu w czasie wykopywania, jak i zasypywania. Kolejny plus: na niezbyt równym podłożu można także wykorzystać specjalistyczne urządzenia budowlane, jak chociażby świder ziemny. Podczas stawiania koparki w sposób bezpośredni przy murze niebezpieczeństwo uszkodzenia ściany zostaje zredukowane do zupełnego minimum. Firmy, które miały już kiedykolwiek do czynienia z systemem VDS, nie chcą już rezygnować z korzyści, jakie niesie za sobą właśnie ta technologia, o czym mówią otwarcie dystrybutorzy. Wacker Neuson oferuje opisywany system dla wielu spośród modeli gąsienicowych koparek.

 

Minikoparki 

Minikoparki już od dłuższego czasu cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim że względu na swoją uniwersalność, jak i szeroką gamę w zakresie zastosowania. Nie bez znaczenia pozostaje również ich niezwykle atrakcyjna cena. Z uwagi na to, jaki rodzaj pracy muszą wykonywać, przedsiębiorstwo HKL oferuje nam właściwy sprzęt do tak zwanych zadań specjalnych, o czym przekonują oczywiście przedstawiciele przedsiębiorstwa HKL, jednego spośród największych graczy na Polskim rynku maszyn budowlanych.

Minikoparki i koparki gąsienicowe firmy Kubota sprostają niemalże każdemu zadaniu, bez względu na to, czy pracują państwo w zakładzie komunalnym, ogrodnictwie, budownictwie, czy też przy rozbiórkach. Ponadto firma ta oferuje również szeroki zakres akcesoriów i osprzętu, dzięki czemu można znaleźć wszystko co jest potrzebne w jednym miejscu – poza tym indywidualne podejście do każdego klienta i profesjonalne doradztwo. Minikoparki z serii U marki Kubota bardzo dobrze sprawdzają się w ciaśniejszych miejscach, chociażby, w centrach miast. To najważniejsza cecha, która odróżnia je właśnie od minikoparek z serii KX. Ich kabina mieści się wyłącznie w obrysie gąsienic, dlatego też bardzo dobrze odnajdują się w niezwykle ciasnych miejscach. W kabinie każdy poczuje się bezpiecznie i komfortowo. Poza tym jest w stanie zapewnić bardzo dobrą widoczność. Seria U spełnia normy bezpieczeństwa ROPS/FOPS. Mało tego, sprzęt, tak jak w przypadku serii KX posiada antykradzieżowy system. Minikoparki firmy Kubota z serii KX to spora móc do zadań specjalnych. Zapewniają łatwość obsługi i komfort pracy, dzięki temu żadna praca nie będzie nazbyt wyczerpująca i zbyt trudna. Sprzęt ten łączy ze sobą ochronę środowiska i nowoczesną technologię. Silniki używane w minikoparkach są bardzo mocne, a przy tym ekonomiczne. Zaskakująco komfortowa i duża kabina to wygoda dla każdej osoby. Modele KX-16, 18, jak i 19 są w stanie zaoferować Państwu niezwykle wydajną pracę, ponieważ posiadają najobszerniejszą we własnej klasie produktowej zaprojektowaną ergonomicznie kabinę. Powyżej wymienię trzy typy maszyn dają również możliwość poszerzenia hydraulicznego gąsienic do szerokości maksymalnej 1240 mm (w przypadku modelu KX026-4), jak również do 1300 mm (w przypadku modelu KX019-4 i KX028-4). Dzięki czemu, bez względu na rodzaj placu budowy, maszyny mogą dopasowywać się do każdej sytuacji, o czym mówią przedstawiciele producenta. Inną, również ciekawą minikoparką jest EC18D, którą posiada w swojej ofercie wspomniana wyżej szwedzka firma Volvo. Jest ona przeznaczona do ciężkiej pracy przez długi czas. Posiada tylną przeciwwagę, jak i odlewane elementy wysięgnika i ramienia, co zapewnia o jej maksymalnej żywotności i trwałości.

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz