Deski z kompozytu, to produkt, który staje się coraz bardziej popularny. Dzieje się to dlatego, iż Polacy powoli odchodzą od starych poglądów i upodobań i rezygnują z naturalnego drewna na rzecz tworzyw sztucznych. W ten trend idealnie wpisuje sie kompozyt który jest mieszanka tworzywa sztucznego z maczka drewnianą.

Co to jest kompozyt?

Kompozyty to skuteczne połączenie drewna i tworzyw sztucznych. Polacy wybierają ten materiał  nie tylko ze względu na atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim na unikalne połączenie najlepszych cech, pochodzących z dwóch różnych materiałów. Tym samym więc WPC – czyli kompozyt (Wood Plastic Composites) stają się coraz bardziej poważnym konkurentem zarówno dla przemysłu drzewnego jak i branży tworzyw sztucznych.
Z jednej strony zachowują się jak drewno, co oznacza, że można je obrabiać tymi samymi narzędziami, co ich naturalny odpowiednik. Z kolei termoplastyczna osnowa nadaje im odporność na wilgoć, korozję biologiczną i chemiczną.
Deski Kompozytowe WPC stosowane są zatem nie tylko wewnątrz, ale również w aplikacjach zewnętrznych, czyli wszędzie tam gdzie drewno nie spełnia wymagań eksploatacyjnych (Ogrodzenia, balustrady, sztachety, tarasy).
Deski Kompozytowe wzmocnione włóknem drzewnym produkowane są różnymi metodami przetwórstwa. O doborze odpowiedniej metody przetwórstwa decyduje głównie dziedzina zastosowania. Jednocześnie istotne jest uzyskanie odpowiednich parametrów wytrzymałościowych jak i walorów estetycznych gotowego produktu. Ponieważ największy rynek zbytu ma jak do tej pory przemysł budowlany, więc najczęściej stosowaną metodą jest wytłaczanie (70 proc.).

1 komentarz

Zostaw komentarz