Ogrodzenia akustyczne z PCV

Ogrodzenia dźwiękochłonne to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie ciszę i spokój  we własnym domu. Zatrzymują część hałasu z ich źródeł, dzięki czemu nawet przy ruchliwej ulicy można odpocząć w ogrodzie. Jako producent ogrodzeń z plastiku od lat otrzymywaliśmy sygnały od naszych klientów, że ogrodzenia akustyczne to produkt, na który czekają. Przygotowaliśmy więc ofertę estetycznych paneli dźwiękochłonnych do ogrodu i okolic domu jak na przykład ruchliwa ulica.
Nasze ogrodzenia akustyczne dostępne są w kilku modelach dzięki czemu można dopasować wygląd ogrodzenia do otoczenia. Doskonale pochłaniają hałas, czyniąc je tak ozdobą jak i praktycznym elementem domu i ogrodu.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii realizacji ogrodzeń akustycznych jak i pobrania katalogu ogrodzeń akustycznych czy cennik ogrodzeń akustycznych

Nasze panele dźwiękochłonne są przede wszystkim skuteczne jak również bardzo estetyczne, wykonane z profili PCV

Cisza, spokój i prywatność dzięki ogrodzeniom akustycznym

Grodząc przydomowy teren np. ogród i oddzielając go bezpośrednio od drogi albo od działki sąsiadów mało kto myśli o kwestii wyciszenia hałasu. Zwykle uwagę zwraca się jedynie na aspekt ochronny (ogrodzenie ma strzec przed włamywaczami), estetyczny (ma ładnie wyglądać i elegancko się prezentować) oraz praktyczny (musi pełnić doskonale swoją odgradzającą funkcję).

To nie zawsze wystarczy

Tymczasem zwłaszcza na bardziej ruchliwych przedmieściach lub w pobliżu dużego ciągu komunikacyjnego warto zwrócić też uwagę na inny element, czyli dźwiękochłonność ogrodzeń. Ogrodzenia akustyczne zapewniają prywatność, ciszę, spokój, ale dbają też o nasz komfort psychiczny i zdrowotny. Mniejsze natężenie hałasu, to większa ulga dla uszu i rzadsze bóle głowy. Opłacalność takiego rozwiązania jest tym większa, że wcale nie oznacza ono ponoszenia większych kosztów. Wręcz przeciwnie, nowoczesne ogrodzenia akustyczne wykonywane są z profili PCV, które są tanie w produkcji, a jednocześnie gwarantują doskonałą jakość i wytrzymałość.

Zadbaj o prywatność…

Oczywiście nadal podstawową funkcją wszystkich ogrodzeń jest zagwarantowanie właścicielom posesji (terenu) jak największej prywatności. Z tego względu coraz częściej stosuje się ogrodzenia pełne, które zakrywają ogród, działkę czy po prostu obszar przed domem przed ciekawskim wzrokiem przechodniów oraz sąsiadów. Troska o zachowanie prywatności jest czymś całkowicie naturalnym i potrzebę tę rozumieją również producenci ogrodzeń. Poszli nawet krok dalej: łączą ją także z troską o wspomniany wyżej komfort psychiczny i dlatego proponują nowoczesne ogrodzenia akustyczne.

… i ciszę we własnym ogrodzie

A te na pierwszy rzut oka zupełnie nie różnią się od innych plastikowych ogrodzeń. Modele stylizowane mogą wręcz do złudzenia przypominać też naturalne tworzywo jak drewno albo metal. Oprócz tego ogrodzenia dźwiękochłonne wyróżniają się:

– bardzo przystępną ceną dostępną na każdą kieszeń

– wysokim współczynnikiem redukcji nawet dużego hałasu

– idealnymi rozwiązaniami estetycznymi, bogatym wzornictwem, różnorodnością dostępnych modeli

– prostotą montażu bazującą na stopach fundamentowych

– innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, które pozwalają na zachowanie jednolitego wyglądu i jakości na każdym z montowanych przęseł

Dźwiękochłonność a estetyka

Uspokoić mogą się też osoby, które obawiają się połączenia estetyki z funkcjonalnością ogrodzeń akustycznych. Wbrew pozorom ich wygląd jest bardzo elegancki i niczym nie różni się od innych modeli; delikatnie szersze parametry (zwłaszcza w grubości jednego panelu ogrodzeniowego) nie robią absolutnie żadnej różnicy wizualnej. Ogrodzenie akustyczne jest cięższe od zwykłych modeli plastikowych i wymaga mocniejszego montażu ziemnego, ale poza tym niczym się nie wyróżnia.

Proste rozwiązania montażowe

Ogrodzenia dźwiękochłonne wykonane z plastiku można zamontować samemu. Nie wymagają budowlanych umiejętności, a jedynie poświęcenia nieco czasu i siły mięśni do wykopania dziur na stopy fundamentowe, które następnie zalewa się betonem. Samodzielny montaż ogrodzeń akustycznych nie powinien sprawić nikomu problemu, zwłaszcza że producent sam wysyła w pakiecie gotowe narzędzia oraz akcesoria przydatne w tym procesie.

Działanie płotu akustycznego

Działanie płotu akustycznego

Montaż ogrodzeń akustycznych

Montaż ogrodzeń akustycznych

Cennik ogrodzeń akustycznych

Cennik ogrodzeń akustycznych