Ogrodzenia z gabionów buduje się z metalowych koszyków układanych jeden przy drugim. W zależności od wzoru oraz wielkości oczek kosza na ogrodzenie można uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne. Do wypełnienia ogrodzenia zazwyczaj stosuje się kamienie lub tłuczeń kamienny. Jednakże na ogrodzenie wykorzystać można także tłuczeń szklany, gruz lub można górną część ogrodzenia wypełnić ziemią i zasadzić na ogrodzeniu rośliny.

Ogrodzenia z gabionów do każdego rodzaju zabudowy

Jako ze ogrodzenia z gabionów posiadają nowoczesny design idealnie wpasowują się w modernistyczną zabudowę posesji jak również są ciekawym dodatkiem tradycyjnie zabudowanej posesji. Odpowiedni charakter ogrodzenia można uzyskać poprze wybór odpowiedniego koloru wypełnienia ogrodzenia oraz rodzaju koszy na ogrodzenia. Jeśli obsadzimy ogrodzenie kwiatami to będzie ono także idealne na ogrodzenie na wsi.

Montaż ogrodzenia z gabionów

Budowa ogrodzenia z gabionów jest niezwykle prosta bowiem ogrodzenia te nie potrzebują fundamentów ani nawet wyrównywania terenu wokół ogrodzenia. Wystarczy jedynie wyrównać grunt na którym ustawimy kosze ogrodzeniowe. Kosze ustawiamy ciasno jeden przy drugim a następnie wypełniamy ogrodzenie wybranym kruszywem. Ogrodzenie z gabionów nie wymaga żadnej podmurówki kosze ustawiamy bezpośrednio na gruncie a pod wpływem ciężaru ogrodzenia osiądzie ono samo. Samoistne osadzanie się ogrodzenia może spowodować, iż jego górna krawędź będzie nierówna tworząc schodki. Takie nierówności mogą stanowić element dekoracyjny ogrodzenia, jednakże jeśli chcemy mieć idealnie proste ogrodzenie to należy wyrównać i zagęścić grunt w linii ogrodzenia, aby kosze osiadały równomiernie.

Zostaw komentarz