Ogrodzenie powinno być nie tylko estetyczne ale także trwałe. Aby przedłożyć żywotność naszego ogrodzenia powinniśmy o nie dbać. Zabiegi pielęgnacyjne przeznaczone dla ogrodzenia ograniczają się do czyszczenia go co jakiś czas z brudu oraz konserwacji specjalnymi preparatami w zależności od materiału z jakiego są wykonane.

Pielęgnacja ogrodzeń z drewna

Ogrodzenia drewniane ze względu na wykonanie z naturalnych materiałów są bardzo podatne na rożnego rodzaju czynniki zewnętrzne przez co wymagają specjalnej uwagi. Ogrodzenia z drewna należy impregnować aby ogrodzenie nie nasiąkało zbytnio wodą oraz było bardziej odporne na insekty. Nie mniej jednak pielęgnacja ogrodzenia drewnianego jest pracochłonna i niejednokrotnie także kosztowna. Ponadto na terenach nadmorskich gdzie jest duża wilgotność powietrza ogrodzenia z drewna szybko się niszczą.

Metalowe ogrodzenia i ich pielęgnacja

O ogrodzenia metalowe także trzeba dbać. Mimo iż metal wydaje się być mocny i trwały, nie jest odporny na wodę przez co z czasem pokrywa się rdzą. Aby temu zapobiec ogrodzenia z metalu należy co jakiś czas malować farbami antykorozyjnymi. Należy je stosować niezależnie czy są to ogrodzenia kute czy tez wykonane z siatki ogrodzeniowej. Niekiedy gdy rdza pojawi się na ogrodzeniu koniczne jest dokładne wyczyszczenie ogrodzenia szczotką drucianą a następnie pomalowanie ogrodzenia preparatem antykorozyjnym.

Ogrodzenia nie wymagające konserwacji- ogrodzenia plastikowe

Typem ogrodzeń wymagającym najmniej zabiegów pielęgnacyjnych są ogrodzenia plastikowe. Takie ogrodzenia wymagają jedynie czyszczenia. Jednakże w tym celu nie potrzeba specjalistycznych środków myjących lecz wystarczy chociażby zwykły płyn do naczyń. Ze względu na odporność na warunki atmosferyczne, wodę oraz wiele innych czynników zewnętrznych ogrodzenia plastikowe nie wymagają żadnych zabiegów konserwujących.

Zostaw komentarz