Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Przyjemnie jest posiedzieć wieczorem na ławce. Aby nie musieć co roku wymieniać ławeczki warto zrobić ją z trwałego materiału najlepiej nie wymagającego konserwacji.

Ławki

Oferta ławek jest bardzo szeroka. Ławki mogą być z oparciem lub bez. W zależności od liczby osób która może na niej usiąść ławka może mieć różną długość jednakże standardowe ławki ogrodowe mają ok. 2m. Kolejnym elementem różniącym ławki między sobą są podłokietniki. Ławki mogą je posiadać lub nie.

Profile ławkowe

Kolejnym elementem wyróżniającym ławki jest materiał z którego są wykonane. Nogi ławki muszą być stabilne aby ławka nie załamała się pod ciężarem osób na niej siedzących. Najczęściej nogi ławki są metalowe lub betonowe jak w przypadku ławek miejskich montowanych np. w parkach. Ławki mogą być także w całości wykonane z drewna jednakże takie meble ogrodowe trzeba konserwować. Ciekawym i trwałym rozwiązaniem są plastikowe profile ławkowe.

Plastikowe profile na ławki

Profile na oparcie i siedzisko ławki z plastiku można wykonać o dowolnej długości. W sprzedaży dostępne jest dziesięć wariantów kolorystycznych profili a także kilka grubości i szerokości deski. Jedyne czym profile plastikowe różnią się od desek drewnianych, oczywiście poza właściwościami to owalne otwory montażowe oraz konieczność podparcia desek co 80cm. Wspomniane właściwości to m.in. brak konieczności malowania czy odporność na warunki atmosferyczne, brak wchłaniania wody.

Zostaw komentarz