Każdemu posiadaczowi domu zależy na tym, by posiadał on dobrze wykonane, przykuwające uwagę ogrodzenie. Jednym z rozwiązań, które charakteryzuje się ogromem zalet, są ogrodzenia aluminiowe. Posiadają one bowiem neutralny wygląd, dzięki któremu pasują do domu w każdym stylu.

Doskonałe dopasowanie

Ogrodzenia, które są wyprodukowane z aluminium, bardzo dobrze pasują do materiałów wykończeniowych, które stosowane są na elewacjach współczesnych domów. Mowa tu przede wszystkim o modnych w ostatnim czasie płaskich dachówkach w odcieniach szarości. Proste panele ogrodzeniowe wykonane z aluminium będą również w harmonijny sposób współgrały z tynkiem, stalą, współczesnymi okładzinami, szkłem czy drewnem.

Budowa

Elementy, z których składa się ogrodzenia aluminiowe, wycinane są laserowo. Dzięki temu wszystkie części wykonane są w sposób precyzyjny. Każdy klient może zamawiać panele o dowolnie wybranych przez siebie wymiarach z zakresu, który oferuje dany producent. Wówczas może skomponować indywidualne przęsła według własnego uznania. Profile płaskie mogą być ażurowe bądź pełne, z kolei węższe mają przekrój kwadratowy. W przypadku technologii aluminiowej każdy element łączy się metodą mechaniczną. Wkręty i śrubki zakrywane są estetycznie wyglądającymi zaślepkami. Powoduje to, że ogrodzenia aluminiowe cieszą oko.

Aluminiowe systemy ogrodzeniowe wyposażone są w profile, które służą do budowania wypełnień przęseł, słupków, furtek i bram. Ogrodzenie naszej posesji można wykonać w stu procentach z paneli oraz słupków aluminiowych. Bramę, furtkę i przęsła można także umieścić między słupkami wykonanymi z dowolnie wybranego przez siebie materiału – na przykład drewnianego, kamienia czy murowanego z klinkieru.

Istnieje szereg akcesoriów do ogrodzeń aluminiowych – klasyczne klamki można na przykład lakierować pod kolor ogrodzenia, a furtki i bramy można doposażyć w pochwyty ze stali nierdzewnej.

Ogrom zalet

Niewątpliwą zaletą aluminium jest jego ogromna trwałość. Dzięki temu ogrodzenia aluminiowe wykazują się wysokim poziomem odporności na wszelkie czynniki atmosferyczne, uszkodzenia czy korozję. Ogrodzenia tego typu zabezpiecza się poprzez nowoczesną, innowacyjną technologię – mowa tu o lakierowaniu proszkowym. Dzięki takiej technice ogrodzenia aluminiowe nie muszą być poddawane żadnym zabiegom konserwacyjnym (oprócz mycia). Jakość powłoki posiada u większości producentów 10-letnią gwarancję.

Wielu ekspertów zwraca również uwagę na fakt, że aluminium jest niezwykle lekkie, prawie trzy razy lżejsze od stali. Ten fakt powoduje, że ogrodzenia aluminiowe są znacznie łatwiejsze w transporcie. Oprócz tego montaż tego typu urządzeń jest znacznie prostszy i szybszy. Tego typu ogrodzenia można również w bardzo łatwy sposób dostosowywać do swojego domu. Najczęściej producenci oferują klientom ogrodzenia w podstawowych kolorach, takich jak odcienie brązu czy szarości. Panele aluminiowe z kolei posiadają zdolność do imitowania drewna. Pozwala to na harmonijne współdziałanie ogrodzenia zarówno ze stolarką okienną i drzwiową oraz elewacją domu. Dzięki temu całość wygląda przepięknie i stylowo.

Zostaw komentarz