Zima jest szczególnie trudnym czasem dla ogrodzeń, zwłaszcza jeśli jest sroga. Długotrwałe opady śniegu, wichury, zamiecie oraz mrozy rodem z Syberii przetrwają tylko najlepsi. Do jednych z mocniejszych ogrodzeń należą panele ogrodzeniowe ocynkowane. To cynk sprawia, że te ogrodzenie przetrwa wiele lat.
Panele ogrodzeniowe posiadają gwarancję wytrzymałości. Dzięki wykorzystaniu wcześniej wspomnianego procesowi ocynkowania, polegającego na „kąpieli” elementów stalowych w ciekłym cynku o temperaturze 440-460 stopni C. Wówczas na powierzchni stali zachodzi zjawisko dyfuzji. Stal i cynk tworzą wspólną warstwę stopową, na której odkłada się jeszcze warstwa czystego cynku. Warstwa stopowa sprawia, że powłoka cynku jest nierozdzielnie związana ze stalowym podłożem, a panel ogrodzeniowy odporny jest na korozje.
Ocynkowany panel na ogrodzenie można dodatkowo elektrostatycznie malować, co nadaje mu bardziej estetyczny wygląd. Najlepsze lakiery proszkowe w bogatej kolorystyce z palety RAL dodatkowo podnoszą odporność ogrodzenia panelowego na korozję. Farby proszkowe są w pełni bezpieczne dla ludzi i środowiska. W procesie malowania ogrodzenia nie wykorzystuje się żadnych szkodliwych rozpuszczalników, a w końcowym etapie utwardzania powłoki nie występuje emisja niekorzystnych substancji do atmosfery.

Wybierając panele ogrodzeniowe ocynkowane jesteśmy zatem nie tylko ekologiczni, wykazujemy się również daleko idącym pragmatyzmem. Wysokiej jakości panel ogrodzeniowy nie zardzewieje, nie odkształci się, nie pęknie, a jego kolor nie ulegnie zmianie i będzie cieszył nasze oczy przez długie, długie lata.

Zostaw komentarz