Ogrodzenia zazwyczaj kojarzą się nam z płotem wokół posesji, jednakże można je także stosować wewnątrz działki aby oddzielić poszczególne jej części. Najczęściej można spotkać ogrodzenie rozdzierające część rekreacyjna od ogródka z uprawami.

Ogrodzenie kojca dla psa

Jednym z ogrodzeń jaki można spotkać na posesji jest kojec dla psa. Ogrodzenie takie powinno spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinno być ażurowe aby pies widział co się wokół niego dzieje. Płot powinien być na tyle wysoki aby uniemożliwić zwierzęciu przeskoczenie go. Ogrodzenie to powinno także być wykonane z materiałów bezpiecznych tzn. nie powinno mieć żadnych ostrych zaskoczeń aby zwierzę się nie skaleczyło. Doskonałym rozwiązaniem są eleganckie i wytrzymałe ogrodzenia plastikowe.

Płotki ogrodowe

Kolejnym typem ogrodzeń jakie spotyka się na posesjach są płotki ogrodowe czyli niskie ogrodzenia udzielające np. rabatę kwiatową od trawnika. Tego rodzaju płotki zazwyczaj wykonane są z drewnianych sztachet lub są to plastikowe ogrodzenia najczęściej w białym kolorze.

Ogrodzenie tarasu

Taras jest miejscem w którym chętnie spędza się wolny czas. Niekiedy trzeba osłonić go przed wiatrem lub też wścibskim okiem sąsiada niezależnie od tego czy jest on połączony z domem czy też ma swoje miejsce w jakiejś innej części działki. Jeśli taras jest „wolnostojący” to osłoną może być murowane ogrodzenie z cegieł lub kamieni. W przypadku tarasu przy domu najlepsza będzie balustrada. Obecnie można wykorzystać bardzo wiele materiałów do jej wykonania. Materiał na jaki się zdecydujemy powinien jednak współgrać z pozostałą zabudową.

1 komentarz

Zostaw komentarz