Wśród dostępnych typów ogrodzeń dużą popularnością na ogrodzenia posesji cieszy się siatka ogrodzeniowa. Powodem tego jest odporność takiego ogrodzenia na warunki pogodowe a siatka powlekana także jest odporna na korozję. Ponadto ogrodzenie może mieć rożny kolor dopasowany do elewacji domu czy też aranżacji ogrodu.

Budowa takiego ogrodzenia nie jest zbyt skomplikowana, dlatego można to zrobić samemu.

Ile słupków potrzeba na ogrodzenie?

Jeżeli zdecydujemy się na siatkę plecioną to liczbę potrzebnych słupków ogrodzeniowych oblicza się dzieląc obwód posesji przez 2,5 a następnie dodając 1 szt.. Natomiast w przypadku siatki zgrzewanej obwód posesji dzieli się prze z2 lub 2,5 i również dodaje jeden słupek.

Każdy słupek narożny oraz słupki początkowe muszą mieć zastrzały. Dodatkowo jeżeli ogrodzenie jest dłuższe niż 25m to potrzebne są także słupki podporowe.

Co jest potrzebne do montażu ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej?

Drut napinający – drut napinający rozciągany jest wzdłuż górnej i dolnej krawędzi ogrodzenia, powinien on być także przeciągnięty na każde 50cm wysokości ogrodzenia.

Napinacze – przy każdym słupku początkowym, narożnym i podporowym musi być zamontowany 1 napinacz.

Drut wiązałkowy lub zaczepy do mocowania siatki ogrodzeniowej do drutu napinającego. Na 1m drutu potrzeba 3 zaczepy lub też 30 cm drutu wiązałkowego.

Pręt napinający – dzięki niemu siatka ogrodzeniowa będzie odpowiednio naciągnięta i nie będzie się deformować. Takie pręty należy zainstalować przy każdym słupku początkowym, narożnych oraz podporowych.

Dodatkowo do montażu ogrodzenia przydatne będą następujące narzędzia: łopata, młotek, obcęgi, klucz płaski, poziomica, sznurek, szpilki do betonowania słupków.

Zostaw komentarz