Już niedługo Boże Narodzenie. Warto pomyśleć jak przystroić swój dom na tę okoliczność. Od kliku lat widać wpływ amerykańskich trendów w dekoracji domów z zewnątrz w tym także ogrodzeń. Poniżej kilka inspiracji.

Dekoracje świetlne

Na wzór zachodni coraz częściej dekorujemy swoje domy i ogrodzenia różnego typu lampkami. Mogą to być zarówno łańcuchy z lampek, lampki w kształcie sopli czy też rożnego typu figurki które można przymocować do płotu np. renifer czy Mikołaj. Lampki będą się ładnie prezentowały na żywopłotach pełniących funkcję ogrodzenia. Niestety tego typu dekoracje ogrodzeń i innych elementów domu wiążą się z wyższymi rachunkami za prąd.

Dekoracje z bombek

Bombki można wykorzystać nie tylko do przystrojenia choinki czy też stroika ale także można stworzyć wyjątkowe kompozycje które mogą zawisnąć na naszym ogrodzeniu. Przykładem może być wianek z bombek powieszony na furtce ogrodzeniowej. Taka dekoracja ogrodzenia będzie delikatna a zarazem elegancka.

Dekoracje z materiałów naturalnych

Na dekoracje także ogrodzeń można wykorzystać takę naturalne materiały. Ze świętami z pewnością kojarzyć się będą gałązki świerku, szyszki czy też plastry pomarańczy. Szyszki i pomarańcze można wykorzystać do stroików, wianków które można powiesić na ogrodzeniu lub postawić wzdłuż linii ogrodzenia. Gałązki igliwia można np. przymocować na górze ogrodzenia i powieszać na nich bombki tak żeby ładnie zwisały w dól ogrodzenia.

Zostaw komentarz