Ogrodzenie ze sztachet to chyba najbardziej popularny rodzaj ogrodzenia. Pewnie na każdej ulicy znajdziemy chociaż jeden płot na którym będą sztachety. Z tego też powodu przyjrzyjmy się ofercie sztachet na rynku.

Sztachety drewniane

Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem sztachet są sztachety z drewna. Drewno należy do najbardziej dostępnych materiałów, znanych od pokoleń dlatego też tak chętnie jest wybierane na sztachety przydomowego ogrodzenia. Niestety te tradycyjne ogrodzenia z drewna mają jedną zasadniczą wadę czyli trwałość. Drewno jako materiał naturalny ulega degradacji, gnije, chłonie wodę, próchnieje. Żeby zapobiec tego typu procesom sztachety ogrodzeniowe trzeba impregnować. Dobrej klasy impregnat kosztuje sporo pieniędzy a i malowanie całego płotu jest żmudną i czasochłonną robotą. Czy zatem sztachety z drewna można czymś zastąpić co by je wyglądem przypominało a jednak nie wymagało tyle uwagi i zachodu. Oczywiście że jest na to rozwiązanie czyli sztachety plastikowe.

Sztachety plastikowe

Sztachety z plastiku są nowoczesnym rozwiązaniem które nawiązuje do tradycji w dziedzinie ogrodzeń. Tego rodzaju sztachety często wyglądem przypominają sztachety drewniane ale dzięki temu że są wykonane z plastiku nie wymagają malowania ani konserwacji. Szczególnie podobne do drewna są nasze sztachety Everwood. Dla osób poszukujących tańszego rozwiązania mamy równie ładne choć o wiele tańsze sztachety Korner.

Zostaw komentarz